Страшна трагедия се случи в река Струма край с. Пастух, община Невестино. Баба, дядо и двете им внучета са се удавили във водите днес следобед. Възрастните пристигнали от Кюстендил с трите си внучета на 6, 8 и 11 г, и си направили пикник край реката. Все още не е ясно какво се е случило, но във водите на Струма се озовали и петимата. Покрай брега по дъното на реката обаче има тиня и най-вероятно тя ги е повлякла навътре в реката без да имат шанс да излязат.
Засега е открито най-малкото внуче, което е живо, но в тежко състояние. Намерени са и телата на бабата и дядото. Издирват се двете деца.
На място са екипи на пожарната, полицията, доброволци. Надеждата е децата да са успели да се измъкнат някъде по течението и да са брега, но засега от тях няма следа.
Близките населени места пуснаха съобщения и апел към всички граждани, местни жители и най-вече към рибарите в района, които познават реката, скритите места и спецификата на течението да помогнат в търсенето на децата.
Доброволци обхождат брега. Призовават се всички, които имат лодки и разполагат с подходяща екипировка (гащеризони, ботуши, лодки, мощни фенери), да се отзоват на помощ на терен.
"Бъдете бдителни: Ако живеете или се намирате в близост до поречието на Струма след с. Пастух, оглеждайте се непрекъснато. Дори да не сте в района, вашето споделяне може да стигне до някой, който в момента е там и може да помогне! Доброволците да действат изключително внимателно, да не предприемат излишни рискове в реката и изцяло да съгласуват действията си със служителите на МВР!", гласи апел в социалните мрежи.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com





















