Харков е атакуван от руски дронове тази сутрин, регистрирани са попадения в няколко района, броят на пострадалите нараства, съобщава "УНИАН".
Според последните данни пострадалите от удара на дрон върху многоетажна сграда в Шевченковски район на града вече са 8 души, предаде агенция БЛИЦ.
Кметът на Харков Игор Терехов съобщи, че Харков е атакуван от два вражески дрона от типа "Шахед". Шевченковският район на града е подложен на атака. Впоследствие той предупреди за експлозии и нови противникови дронове над града.
В Шевченковски район дрон е ударил многоетажна сграда. Както уточнява председателят на Харковската областна държавна администрация Олег Синегубов, пожар е избухнал на 8-ия етаж на сградата, сред пострадалите има и 2 деца.
Попадение е регистрирано и в Слободски район на Харков, където двама души са ранени в резултат на вражеската атака.
„Пострадали са граждански обекти и сграда на детска градина“, отбелязва Синегубов.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com