Шефът на КЗК категоричен! Това ще се случи при въвеждането на еврото

Според него, след месец ще се види какво е доверието в комисията

Шефът на КЗК категоричен! Това ще се случи при въвеждането на еврото | StandartNews.com

Източник: БНТ

На напрежението ще се сложи точка в момента, в който се видят първите резултати от работата на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК). Много скоро ще бъде видяно дали има или няма някакви зависимости. Това коментира пред БНТ новият председател на Комисията Росен Карадимов.

По думите му, от тук нататък действията на КЗК ще бъдат решаващи от гледна точка на общественото доверие. "Общественото доверие започва от днес - от мерките, които ще обявим в четвъртък с Комисията за защита на потребителите, от мерките, които ще договорим със синдикатите, от мерките, които ще договорим с останалите регулатори и от секторните анализи, които комисията ще започне", посочи той.

Според него, след месец ще се види какво е доверието в комисията. И гарантира, че то ще бъде достатъчно голямо и ще бъде срам за критикуващите, които са говорили при избора на КЗК.

"Няма пазар, който да е по-силен от държавата. Въпросът е - ще успее ли държавата да се концентрира, да се съсредоточи, да помогне на малкия човек, на слабия човек, да гарантира незащитения човек, да не допусне ръст на цените преди влизането в еврото и след влизането в еврото. Ако това го направим, КЗК ще бъде олицетворение на тази държава", поясни Карадимов.

Той добави, че от днес КЗК прави вече мониторинг на цените и този мониторинг е само началото. Ще бъде създаден и обществен съвет, в който ще влязат синдикати, работодатели, потребителски организации и това ще бъде помощният орган на КЗК.

"Бързи секторни анализи в сферата на храните, на горивата, на финансите, електронните съобщения. Тези бързи секторни анализи до месец-два ще ни дадат основните участници в тези анализи. И по отношение на тях ще бъдат взети адекватните мерки, които законът дава огромни правомощия на КЗК и той ще бъде приложен с цялата му категоричност спрямо тези пазари", уточни Карадимов.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай