Здравеопазване

Кабинетът отряза мераците за нови болници

Следващото правителство ще може да завърши процеса по утвърждаването на новата Национална здравна карта

Кабинетът отряза мераците за нови болници
Снимка: БНТ

Министерският съвет предлага промени в Закона за лечебните заведения, които предвиждат забрана за разкриване на нови болници до утвърждаване на Националната здравна карта. Това заяви премиерът в оставка Николай Денков в началото на редовното заседание на кабинета.

На заседанието присъства и вицепремиерът и външен министър в оставка Мария Габриел.

"В оставащите дни ще мобилизираме всички усилия на Министерския съвет да придвижим най-важните решения в полза на хората и на бизнеса. Здравеопазването е от ключовите области, които не трябва да падат жертва на политическата нестабилност", изтъкна Денков.

Премиерът в оставка отбеляза, че Националната здравна карта не е актуализирана от 6 години и в момента в някои области има ненужно висок брой болнични легла, а в други хората нямат достъп до адекватна медицинска грижа.

Според Денков следващото правителство ще може да завърши процеса по утвърждаването на новата Национална здравна карта.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Лекари от УМБАЛ „Пълмед“ отстраниха 13-килограмов тумор на яйчника на 18-годишно момиче

Лекари от УМБАЛ „Пълмед“ отстраниха 13-килограмов тумор на яйчника на 18-годишно момиче

Екип от акушер-гинеколози, анестезиолози и операционни специалисти в УМБАЛ „Пълмед“ – Пловдив извърши успешна високоспециализирана операция за отстран...

Неврохирурзите от „Софиямед“ извършиха щадяща ендоскопска операция на тумор на хипофизата през носа

Неврохирурзите от „Софиямед“ извършиха щадяща ендоскопска операция на тумор на хипофизата през носа

Немският неврохирург проф. д-р Йорн-Андре Хорачек оглави екипа осъществил съвременната интервенция Ендоскопска миниинвазивна операция на хипофизата чр...

14 години медицински комплекс „Софиямед“ - грижа, иновации и технологии  в услуга на здравето

14 години медицински комплекс „Софиямед“ - грижа, иновации и технологии в услуга на здравето

Днес „Софиямед” отбелязва 14 години от своето създаване. Мотото под което лечебното заведение отбелязва празника си тази година е „14 години грижа, ин...

Коментирай