Тръмп с голяма новина за Нетаняху и преговорите за мир в Газа

Американският президент изнесе новината без да дава повече подробности

Тръмп с голяма новина за Нетаняху и преговорите за мир в Газа | StandartNews.com

Източник: Асошиейтед прес

Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви, че израелският министър-председател Бенямин Нетаняху е в процес на преговори за постигане на сделка с радикалната палестинска групировка "Хамас" за освобождаване на държаните от нея израелски заложници, предаде Ройтерс.

Ислямисткото движение извърши изненадващо трансгранично нападение срещу израелска територия на 7 октомври 2023 г. Тази атака сложи началото на продължаващата и до днес война в ивицата Газа. По данни на Израел тогава са били убити около 1200 души, а в плен са били отведени 251 заложници.

Според информацията на здравното министерство на "Хамас" убитите палестинци в анклава при ответното израелско настъпление вече са над 56 400.

"Нетаняху е в процес на преговори с "Хамас" точно сега", написа Тръмп в публикация в своята социална мрежа Трут соушъл, без да дава повече подробности, уточнява Ройтерс.

Президентът заяви пред представители на медиите в петък, че според него прекратяването на огъня в ивицата Газа ще настъпи скоро.

Като цяло и тази публикация на Тръмп бе в защита на Нетаняху по повод делото срещу премиера по обвинения в корупция, обръща внимание Ройтерс.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай