Голяма победа за България в Черна гора

Кой тим победи?

Голяма победа за България в Черна гора | StandartNews.com

Монтана 2003 се наложи над тима на Никшич със 117:53 (34:18, 31:13, 26:14, 26:8) като гост в Черна гора в среща от първата фаза на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Победата бе четвърта поредна за българския отбор в регионалната международна надпревара. Монтана 2003 заема второ място във временното класиране в група "Б" с четири успеха от пет изиграни мача, докато съставът на Никшич допусна пета поредна загуба и продължава без победа от началото на сезона.

Баскетболистките на Монтана 2003 доминираха срещу домакините през целия сблъсък. Те започнаха много силно двубоя и в края на първото полувреме водеха с 65:31. След почивката Никшич също не успя да се противопостави на българския тим, а най-голямата разлика достигна 66 точки.

Адисън Ричардс бе най-резултатна за Монтана 2003 с 29 точки, 4 борби и 2 асистенции. Катрин Бригс допринесе за успеха с 27 точки и 5 борби, а по 11 точки отбелязаха Микаела Дамянова и Тая Робинсън.

За домакините Анастасия Бегович завърши със 17 точки, 2 борби и 2 асистенции.

В следващия си мач, само след два дни – в петък (3 ноември) състезателките на Монтана 2003 ще гостуват на друг черногорски отбор Будучност, който няма загуба до момента.