Доктор стресна Цънцарова, даде урок на всички

Синята светлина е вредна колкото слънчевата

ml PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd">

Дерматологът д-р Мария Тончева стресна водещите на сутрешния блок на бТВ Мария Цънцарова и Златимир Йочев.

Предвид предстоящия летен сезон и все по-горещото време, темата на участието на експерта бе слънцезащитата. Но вместо разговор за плаж и чадъри, се получи дискусия за компютри и екрани. Д-р Тончева обясни на тв журналистите, че на самите тях им трябва слънцезащита, докато са в студиото и най-добре да започнат да се мажат още от утре.

Опасните екрани

Екраните също излъчват и затова трябва да се намажем с фотозащита срещу синя светлина, каза д-р Тончева.

Експертката обясни, че синята светлина от осветлението оказва негативно влияние върху кожата на тв водещите. Тя заяви, че има специфични филтри, които са срещу синя светлина. "Индустрията е произвела такива продукти, които е редно да се възползваме от тях. 365 дни сме изложени на смарт устройства", каза още дерматологът в ефира на "Тази сутрин". 

Цънцарова определено се притесни от това и директно попита, колко време едно намазване ще я пази от вредните прожектори, а отговорът беше 2 часа.

„Олеле, ама ние трябва постоянно да се мажем”, възкликна водещата. Златимир Йочев прие нещата по-спокойно и заяви, че с едно намазване със слънцезащитен препарат ще искара цялото предаване.

Митовете за хората с тъмна кожа

Дерматологът развенча митовете за хората с тъмна кожа. Тя призна, че по-тъмният фототип дава натурално по-висока защита поради меланина, но това не бива да ни заблуждава.

"50-ти фактор препоръчвам като стандарт. 50-ти фактор с трите филтъра на защита е най-доброто нещо", смята д-р Тончева. 

Правилната слънчева защита

Дерматологът обясни и как е най-правилно да си слагаме слънцезащитни кремове.

"Принципът е поне 15 минути преди излагане на слънце да сме положили фотозащита на цялото тяло. Наистина след всяко излизане от водата. В градска среда бихме могли да си позволим през 2-3 часа да слагаме фотозащита", обясни 

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай
6 Коментара
Тигър
преди 3 месеца

Те достатъчно са лайноомазани пред народа - нищо няма да ги спаси!!!

Откажи
Иванова
преди 3 месеца

Това ми хареса

Откажи
888
преди 3 месеца

Правописът,господа журналисти!Не зная вие какво не толерирате,но ние не толерираме неграмотността. иЗкара

Откажи
Инка
преди 3 месеца

А как ще приемаме в.Д.с тези кремове?

Откажи
Габи
преди 3 месеца

На Цънцарова освен защитен крем ще трябва да и вържат и ръцете. Тя повече размахва ръце и страховито разперва пръсти, отколкото да говори.

Откажи
Габи
преди 3 месеца

Аз се стряскам всеки път когато Цънцарова е на екрана от непрекъснатото размахване на ръцете и страховитото разперване на пръстите и. По-страшта е от баба Яга.

Откажи