17-годишно момиче, родило в Многопрофилната болница за активно лечение „Д-р Стамен Илиев“ в Монтана, е транспортирано по спешност с медицински хеликоптер до специализирана клиника в София заради тежки усложнения след раждането.
Това съобщи изпълнителният директор на лечебното заведение д-р Тони Тодоров.
По думите му младата майка е развила увредена бъбречна функция и състоянието ѝ е тежко, поради което се налага специализирано лечение в столицата.
Транспортирането е извършено с въздушната линейка, която осигурява бързо прехвърляне на пациенти в критично състояние до високоспециализирани болници.
Д-р Тодоров уточни, че от началото на 2026 година това е петият случай, при който пациент от държавната болница в Монтана е превозен по въздух до лечебно заведение в София.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com





















