Здраве

14 години медицински комплекс „Софиямед“ - грижа, иновации и технологии в услуга на здравето

14 години медицински комплекс „Софиямед“ - грижа, иновации и технологии  в услуга на здравето

Днес „Софиямед” отбелязва 14 години от своето създаване. Мотото под което лечебното заведение отбелязва празника си тази година е „14 години грижа, иновации и технологии в услуга на здравето”.

„Време на упорит труд, на стремеж към високи медицински стандарти и на изграждане на доверие, което днес ни прави еталон за качествo на медицинската услуга“, коментира управителят на университетската болница д-р Йордан Пелев. Той отбелва, че изминалата година е била белязана от технологичен напредък, навлизането на AI и новите високоспециализирани медицински услуги, които лечебното заведение внедрява и предлага на своите пациенти.

Преди броени дни на територията на болницата заработи втора роботизирана система Da Vinci, превръщайки „Софиямед“ в една от малкото болници в България с две роботизирани платформи.

През последната година „Софиямед“ разкрива и поредния си специализиран Център по хепатология, затваряйки цикъла на комплексната диагностика и съвременно лечение на чернодробните заболявания.

Към екипа на болницата се присъединяват още изявени специалисти: германски неврохирурзи, начело с д-р Петър Маджуров -с над 40г.опит в неврохирургията в Германия; доц. д-р Владимир Русимов,д.м. -водещ ортопед в областта на раменната артроскопия и др.

„Това е истинско признание за нивото и условията за развитие, които предлагаме, включително и като учебна и академична база“, казва още д-р Пелев.

Управителят на болницата е категоричен, че зад цялата високотехнологична апаратура, специализирани центрове, системи с изкуствен интелект стои най-ценният капитал, а именно – екипът на „Софиямед“.

 „Без Вашия професионализъм, всеотдайност и упорит труд, и най-модерният робот или скенер биха били просто машини. Благодаря Ви за търпението, за куража да внедряваме нови методи, да създавате иновации и за сърцето, което влагате в професията. Поздравявам всеки един от Вас за постигнатите индивидуални и колективни професионални успехи в името на развитието на медицината, на грижата и най-вече - на здравето и благото на нашите пациенти“, пише д-р Пелев в поздравителния си адрес до служителите на „Софиямед“.

 „Софиямед“ още благодари на своите пациенти, партньори и приятели за доверието и им желае здраве и просперитет.

 Медицинският комплекс празнува 14-тия си рожден ден със своята традиционна кампания „Бъдете здрави“, в рамките на която водещи лекари ще извършват безплатни прегледи по повече от 14 специалиалности от 11 до 26-ти май с предварително записване на час на тел. 0895 555 444, 02 465 000, 02 465 0003 и онлайн през платформата Superdoc.bg – за БЛОК1 и БЛОК Люлин

 

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Лекари от УМБАЛ „Пълмед“ отстраниха 13-килограмов тумор на яйчника на 18-годишно момиче

Лекари от УМБАЛ „Пълмед“ отстраниха 13-килограмов тумор на яйчника на 18-годишно момиче

Екип от акушер-гинеколози, анестезиолози и операционни специалисти в УМБАЛ „Пълмед“ – Пловдив извърши успешна високоспециализирана операция за отстран...

Неврохирурзите от „Софиямед“ извършиха щадяща ендоскопска операция на тумор на хипофизата през носа

Неврохирурзите от „Софиямед“ извършиха щадяща ендоскопска операция на тумор на хипофизата през носа

Немският неврохирург проф. д-р Йорн-Андре Хорачек оглави екипа осъществил съвременната интервенция Ендоскопска миниинвазивна операция на хипофизата чр...

Коментирай