Байер Леверкузен запази лидерското си място

Как протече играта

Байер Леверкузен запази лидерското си място | StandartNews.com

Байер Леверкузен победи с 2:1 у дома Фрайбург в последен двубой от деветия кръг в Първа Бундеслига. Успехът върна първото място в класирането за "аспирините", които са с 25 точки и нямат поражение през новата кампания.

По-активната игра за домакините даде резултат в 36-ата минута, когато точен беше Флориан Вирц след подаване на Джефри Фримпонг.

След точно един час игра Вирц подаде за Йонас Хофман, който стреля от дистанция, топката се отби в гредата и след това срещна тялото на вратаря на гостите Ноа Атуболу и влезе в мрежата.

Малко след това Леверкузен пропусна да вкара трети гол чрез Фримпонг, чийто удар след бърза контра се отби в страничния стълб.

Фрайбург върна един гол в 70-ата минута. Мануел Гулде отбеляза с глава след центриране от фаул на Винченцо Грифо.

До края на двубоя гостуващият отбор пропусна да изравни резултата, а възпитаниците на треньора Шаби Алонсо предимно се бранеха.

Байер няма нито едно поражение в последните си 13 двубоя във всички турнири. Фрайбург заема осмата позиция в Бундеслигата с 13 точки.