Здравеопазване

Шефът на Пирогов хвърли бомба! Какво ще стане на конкурса за нов директор

Уточни, че го нарича "състезание, защото то е отворено за всички, които имат желание да се кандидатират"

Шефът на Пирогов хвърли бомба! Какво ще стане на конкурса за нов директор
Снимка: БТА, архив

След като беше заявил, че окончателно напуска поста, изпълнителният директор на УМБАЛСМ "Н.И. Пирогов" д-р Валентин Димитров изненада всички с новината, че пак ще се състезава за длъжността.

"Аз бях казал в едно интервю, че имам намерение да не се кандидатирам. Това беше доста назад във времето. Но на фона на това, което се получи и на базата на желанието на една голяма част от персонала на "Пирогов", които дойдоха лично и заявиха подкрепата си и желанието им аз да се кандидатирам, аз не мога да излъжа очакванията на тези хора и така или иначе ще си подам документите и ще участвам в това състезание", аргументира се д-р Димитров.

Уточни, че го нарича "състезание, защото то е отворено за всички, които имат желание да се кандидатират". "Така, че какъв ще бъде резултатът - това е конкурс", допълни Димитров.

Според настоящия шеф на "Пирогов" болницата към този момент се е "успокоила" и е продължила да се развива по правилния начин.

"И работата да се развива и да надграждаме това, което е и това показват резултатите. През това време излязоха и всички проверки с всички нелепи обвинения от страна на предния министър срещу "Пирогов" и лично срещу мен за злоупотреби, което за мен е най-важно. Аз съм човек, който вярва в правовата държава и смятам, че хората трябва да говорят и само с документи и с факти", каза шефът на "Пирогов".

Той посочи, че винаги представя документи и не си позволява лични оценки и нападки.

На въпроса дали е имало политически натиск или подкрепа, д-р Валентин Димитров отговори така: "Аз не мога да кажа дали е имало политически натиск, защото аз не членувам в нито една партия. Аз не съм заявил принадлежност към нито една партийна организация. Като мислене съм десен човек. Аз не го крия."

 

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Лекари от УМБАЛ „Пълмед“ отстраниха 13-килограмов тумор на яйчника на 18-годишно момиче

Лекари от УМБАЛ „Пълмед“ отстраниха 13-килограмов тумор на яйчника на 18-годишно момиче

Екип от акушер-гинеколози, анестезиолози и операционни специалисти в УМБАЛ „Пълмед“ – Пловдив извърши успешна високоспециализирана операция за отстран...

Неврохирурзите от „Софиямед“ извършиха щадяща ендоскопска операция на тумор на хипофизата през носа

Неврохирурзите от „Софиямед“ извършиха щадяща ендоскопска операция на тумор на хипофизата през носа

Немският неврохирург проф. д-р Йорн-Андре Хорачек оглави екипа осъществил съвременната интервенция Ендоскопска миниинвазивна операция на хипофизата чр...

14 години медицински комплекс „Софиямед“ - грижа, иновации и технологии  в услуга на здравето

14 години медицински комплекс „Софиямед“ - грижа, иновации и технологии в услуга на здравето

Днес „Софиямед” отбелязва 14 години от своето създаване. Мотото под което лечебното заведение отбелязва празника си тази година е „14 години грижа, ин...

Коментирай
2 Коментара
Гост
преди 2 години

Финтира всичко по пътя на кражбата. Няма срам и страх от …….,ще се задави.

Откажи