Здраве

Пловдивска болница получи като дарение кардио апаратура с изкуствен интелект

Дарителската кампания се организира по инициатива на община Пловдив, Гражданско движение „Будител“ и BTL Industries България

Пловдивска болница получи като дарение кардио апаратура с изкуствен интелект

Кардиологичното отделение на МБАЛ „Св. Мина“ – Пловдив получи като дарение последно поколение животоспасяваща кардио апаратура. Дарението се състои от ЕКГ Холтер и Електрокардиограф с изкуствен интелект в комплект с количка.

Инициативата е на Гражданско движение „Будител“ с подкрепата на община Пловдив, а последното по рода си на пазара медицинско оборудване е предоставено безвъзмездно от BTL Industries България, световен лидер в производството, търговията и сервиза на електронна медицинска апаратура, чието производство се намира в Пловдив.

Новата кардио апаратура в общинската болница е крачка към осигуряването на по-добро здраве за пловдивчани. Дареният електрокардиограф е първият апарат в света, който използва изкуствен интелект, като спомага за по-точното дефиниране на медицински заключения и по-ефективната диагностика на пациентите. От своя страна, ЕКГ Холтерът ще направи възможно постигането на ненадмината прецизност в интерпретацията на ЕКГ изследванията. Модерното оборудване значително ще улесни работата на медицинските специалисти, а това означава по-малко необходими последващи прегледи, повишена увереност в диагностичните заключения и по-високо качество на предоставените здравни услуги в полза на пациента.

„Здравето е първи и най-важен приоритет, а модерните технологии са изключително важни за по-качествената медицинска грижа. Благодарен съм на дарителите и партньорите ни за това ценно оборудване, което ще подпомогне лекарите на МБАЛ „Св. Мина'” в грижата за пациентите. Респект към Гражданско движение „Будител” и BTL Industries България за тази инициатива, която доказва, че когато институциите и бизнесът работят заедно, постигаме значими резултати. С този апарат правим крачка напред в подобряването на диагностиката и лечението в Пловдив“, сподели Костадин Димитров, кмет на Пловдив, по време на официалното събитие по дарението.

„Щастливи сме, че с нашите приятели от Гражданско движение „Будител“ за пореден път имаме възможност заедно да бъдем част от подобни прекрасни инициативи. Радостни сме, че в нашето начинание да работим с цел подобряване качеството на живот в България, срещнахме подкрепа и в лицето на местната администрация в Пловдив. Убедени сме, че когато работим с общи усилия към една цел, можем да постигнем всичко“, каза Веселин Каравасилев, изпълнителен директор на BTL Industries България.

„Благодаря на всички приятели и съмишленици на ГД „Будител“, с които заедно осъществяваме такива благородни инициативи! Благодаря на община Пловдив за подкрепата в реализирането на дарителската кампания, както и на екипа на МБАЛ „Св. Мина“, който се грижи за по-доброто здраве на жителите на Пловдив. Най-малкото, което можем да направим, е да дадем на тези хора модерни инструменти, с които да вършат още по-прецизно работата си и да спасяват човешки животи“, допълни Георги Петков, основател и член на УС на Гражданско движение „Будител“.

Дарителската инициатива не само осигурява по-добра възможност за лечение на кардиологични заболявания в Пловдив, но и засвидетелства факта, че бизнесът и институциите в България могат да работят успешно заедно за постигане на по-добро бъдеще за страната ни.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Лекари от УМБАЛ „Пълмед“ отстраниха 13-килограмов тумор на яйчника на 18-годишно момиче

Лекари от УМБАЛ „Пълмед“ отстраниха 13-килограмов тумор на яйчника на 18-годишно момиче

Екип от акушер-гинеколози, анестезиолози и операционни специалисти в УМБАЛ „Пълмед“ – Пловдив извърши успешна високоспециализирана операция за отстран...

Неврохирурзите от „Софиямед“ извършиха щадяща ендоскопска операция на тумор на хипофизата през носа

Неврохирурзите от „Софиямед“ извършиха щадяща ендоскопска операция на тумор на хипофизата през носа

Немският неврохирург проф. д-р Йорн-Андре Хорачек оглави екипа осъществил съвременната интервенция Ендоскопска миниинвазивна операция на хипофизата чр...

14 години медицински комплекс „Софиямед“ - грижа, иновации и технологии  в услуга на здравето

14 години медицински комплекс „Софиямед“ - грижа, иновации и технологии в услуга на здравето

Днес „Софиямед” отбелязва 14 години от своето създаване. Мотото под което лечебното заведение отбелязва празника си тази година е „14 години грижа, ин...

Коментирай