Свят

Рюте обсъжда бъдещето на НАТО с Тръмп

Очаква се двамата да обсъдят засилващото се напрежение вътре в Алианса

Рюте обсъжда бъдещето на НАТО с Тръмп
Снимка: БТА

Генералният секретар на НАТО Марк Рюте се очаква да се срещне днес в Белия дом с американския президент Доналд Тръмп, предаде ДПА, цитирана от БТА.

Разговорът се очаква да се фокусира върху очакванията на Вашингтон от срещата на върха на НАТО идния месец - особено върху исканията на САЩ за бързо разширяване на европейския отбранителен капацитет.

Срещата на върха на НАТО се планира да се проведе на 7 и 8 юли в Анкара и в нея ще участват лидерите на 32-те страни членки на Алианса. Като гост е поканен украинският президент Володимир Зеленски.

Очаква се още Рюте и Тръмп да обсъдят засилващото се напрежение вътре в Алианса, което е налице, след като съюзниците от НАТО отказаха да подкрепят американската военна кампания срещу Иран.

Висши американски представители, сред които министърът на отбраната Пийт Хегсет и държавният секретар Марко Рубио, определиха поведението на съюзниците като срамно.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай