Избраха нов директор на ФБР. Ето кой е той

Досега Сенатът е одобрил всички кандидати за кабинета на Тръмп

Ключова фигура застава начело на ФБР.

Контролираният от републиканците Сенат на САЩ утвърди Каш Пател, верен привърженик на президента Доналд Тръмп, за директор на ФБР – най-висшата правоприлагаща агенция в страната.

44-годишният Пател, чиято номинация предизвика ожесточена, но в крайна сметка безплодна съпротива от страна на демократите, беше одобрен с 51-49 гласа.

Гласуването беше разделено по партийна линия с изключение на двама републикански сенатори – Сюзън Колинс от Мейн и Лиза Мърковски от Аляска, които гласуваха „против“ Пател за ръководител на 38-хилядното Федерално бюро за разследване, предаде АФП.

Пател си навлече гнева на демократите заради насърчаването на теориите на конспирацията, защитата му на подкрепящите Тръмп бунтовници, които нападнаха Капитолия на 6 януари 2021 г., и обещанието му да изкорени членовете на предполагаемата „дълбока държава“, които заговорничат срещу президента републиканец.

Досега Сенатът е одобрил всички кандидати за кабинета на Тръмп, което подчертава желязната му хватка върху Републиканската партия.

Сред тях са Тулси Габард, утвърдена за шеф на националния шпионаж въпреки подкрепата, която в миналото е оказвала на враждебни държави, включително Русия и Сирия, и скептикът по отношение на ваксините Робърт Ф. Кенеди-младши за министър на здравеопазването. 

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай