Добри новини за сноубордистката Малена Замфирова! Тя ще се прибере у нас до няколко дни, съобщи и bTV. Очаква се 16-годишната ни талантлива спортистка да се завърне в София в началото на следващата седмица.
В по-близките дни пък ѝ предстои изписване от болницата в Грац, където претърпя няколко операции, след като скиор я помете в гръб в чешкия курорт Шпиндлерув Млин. Инцидентът е от 9 март.
Малена, която направи страхотен сезон и само седмица преди тежкия случай стана трета в паралелния гигантски слалом в Криница, Полша в старт от Световната купа, вече е в значително по-добро общо състояние. Очаква се, преди да бъде изписана, да се направят изследвания, а резултатите от тях да потвърдят, че може да бъде транспортирана у нас.
В първата операция лекарите възстановиха раздробената й бедрена кост, фиксираха таза и премахнаха външните фиксатори, които стабилизираха таза и бедрото до момента. Във втората те работиха върху областта на рамото. След като се прибере в родината, Малена ще продължи работа по възстановяването си.
У нас вече е сформиран екип, който да се заеме с рехабилитацията ѝ. "Тя е млад и борбен човек. Смятам, че към 10 септември би трябвало да започне активно възстановяване, да ходи без патерици. Естествено, ще се опитаме и по-рано да стане, но това е крайната дата", заяви баща ѝ Анатолий в първите дни след лекарските прегледи.
Инцидентът с Малена обедини целият свят на сноуборда, като и най-големите ѝ конкуренти ѝ пожелаха бързо възстановяване и завръщане на пистата!
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com





















