Наша надежда в тениса спечели първа голяма титла

Пьотр Нестеров направи обрат и победи на финала водача в схемата

Наша надежда в тениса спечели първа голяма титла | StandartNews.com

Източник: БФТ

Българският национал за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров спечели титлата на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Ал Захра, Кувейт, с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 4 Нестеров направи обрат и победи на финала водача в схемата Гонсало Оливейра  от Португалия с 4:6, 6:4, 6:3 за 2.47 часа.

Националът пласира 7 аса и направи четири пробива в мача. Той загуби първия сет, а във втория преодоля пасив от 0:2 до 4:3, а в десетия гейм взе подаването на съперника си и изравни резултата. В третата част Нестеров поведе с 4:1 и без проблеми затвори мача.

20-годишният българин записа пета поредна победа на турнира със само един загубен сет.

С успеха Нестеров си осигури 2160 долара и 15 точки за световната ранглиста. Той взе първа титла в кариерата си на сингъл от веригата от състезания на Световната федерация ITF, но общо трета, тъй като има и две на двойки.