Огромна инвестиция в наш град. Хиляди работни места

Строят втори индустриален парк по подобие на София-Божурище

Огромна инвестиция в наш град. Хиляди работни места | StandartNews.com

Вторият най-голям индустриален парк започва да се строи, което ще доведе до големи инвестиции и  хиляди работни места, като това изцяло ще преобрази наш областен град.

Това е Сливен, където на 22 май ще има първа копка за огромния инвестиционен проект. Той ще е разположен върху близо 3000 декара, като инвестицията в първия етап на проекта е в размер на 30 млн. лева, по-голямата част от които по Плана за възстановяване и устойчивост.

Най-големият индустриален парк у нас е София-Божурище, който заема близо 3 милиона квадратни метра. Инвестиционните проекти там надхвърлят 610 милиона лева.

Изграждането на парка в Сливен ще се случи на три етапа, като се очаква това бързо да привлече стратегически инвеститори. Сред най-ценните активи там е старото летище “Бършен”, което влиза в пределите на парка и може да бъде развито за карго полети или логистичен център.

Предстои да бъдат проведени преговори за отдаване на летището на концесия.

Освен летището, ключови са близостта на парка с АМ “Тракия” и възможността за изграждане на жп терминал.

Площта на сливенския парк е разделена на зони, което позволява да се кандидатства отделно по различни програми.

"Индустриален парк Сливен” беше официално вписан в регистъра на индустриалните паркове в България през 2023 година, но подготовката за реализацията му започна още през 2019 г.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай
3 Коментара
Бунтата
преди 2 часа

И колко хиляди ще работят там???? Но първо нека да го направят,пък тогава ще видим,защото май сме големи на приказките!!!!!

Откажи
Тиквата от Банкя
преди 2 часа

Хиляди работни места... :)))?!? За какво... за овчари ли... да е@а ваш'та мамица малоумна... поредната лапачка за строителните фирми на Тиквата, Свинята или някой от техния кръг!

Откажи
Тиквата от Банкя
преди 2 часа

Хиляди работни места... :)))?!? За какво... за овчари ли... да е@а ваш'та мамица малоумна... поредната лапачка за строителните фирми на Тиквата, Свинята или някой от техния кръг!

Откажи