Политика

Борисов разкри пъклен план на пепетата за овладяване на съдебната система

Произнесе се за кмета на Варна

Борисов разкри пъклен план на пепетата за овладяване на съдебната система

От центъра надясно е само ГЕРБ, всички други партии са влезли в сферата на лявото, на популизма, заяви  в Пловдив лидерът на партията  Бойко Борисов. 

Пред форума на младежите на ГЕРБ в Пловдив, той подчерта, че партията няма нищо общо с арестите на кметове от опозицията:

"За мен този кмет е невинен, докато съдът не се произнесе. Това е позицията и на ГЕРБ", посочи Борисов, визирайки ареста на кмета на Варна Благомир Коцев.

Лидерът на ГЕРБ отхвърли обвиненията на ПП-ДБ, че той и Пеевски са поръчали арестите и добави, че промените за КПК и в съдебната система са направени след договорка между бившите му партньори в "сглобката" и Пеевски. Борисов разкри пъклен план на пепетата за овладяване на съдебната система и разказа и кога се е оттеглил:

"Голямата червена лампа ми светна, когато дойдоха и казаха - защо да делим на по 1/3 с Пеевски влиянието си в съдебната система, а не си разделим с теб 50 на 50. Представяте ли си това оръжие да попадне отново в подобни ръце. Имам мнение по въпроса, но ще го запазя за след месец-два. Тогава ще го коментирам какво трябва да се случи".

Борисов заяви, че Асен Василев и Румен Радев искат да свалят правителството, защото през последните месеци то е натрупало успехи, които опозицията трудно понася – членството в еврозоната, приетата българска позиция в доклада за напредъка на РСМ, разбитата фабрика за цигари, размразения План за възстановяване и устойчивост, заловеното рекордно количество кокаин на границата.

Лидерът на ГЕРБ заяви, че не се страхува от нови избори, защото партията му, според социологическите данни, остава първа сила, но смята, че в условия на глобална несигурност, на нови, по-високи мита на САЩ и въвеждане на еврото у нас, предсрочен вот ще доведе до нестабилност:

"Ако няма правителство и скочат цените, десните анализатори как ще обяснят на българите, че не е заради еврозоната? Тогава Радев ще излезе и ще каже - какво ви казах, бях ли прав? За да направят вълна да съборят правителство. И това е истински проблем, че от центъра до най-края на дясното е само ГЕРБ, няма друга партия. ПП - ДБ са отишли отдавна в център ляво".

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай