Свят

Орбан проговори след загубата! Новата задача

Отиващият си министър-председател на Унгария поздрави Петер Мадяр

Орбан проговори след загубата! Новата задача
Снимка: ЕПА/БГНЕС

"Резултатът от изборите е болезнен, но ясен. Поздравих победилата партия". Това заяви отиващият си министър-председател на Унгария Виктор Орбан, предаде БГНЕС. Той е позвънил по телефона на Петер Мадяр и го е поздравил за победата.

Малко след 21:00 ч. Виктор Орбан пристигна в "Балната" в Будапеща за изборната вечер на ФИДЕС. "Какво означава този изборен резултат за съдбата на родината и нацията ни, сега не знаем, времето ще покаже. Но и от опозиция ще служим на страната си", заяви Орбан.

По думите му задачата пред ФИДЕС вече е ясна. "Тежестта на управлението вече не е на раменете ни, затова сега нашата задача е да укрепим общността си", каза той.

Орбан подчерта, че 2,5 милиона унгарци са подкрепили партията му и обеща те да не бъдат изоставени. "2,5 милиона унгарци ни подкрепиха. Никога няма да ги изоставим. И нека всеки знае - тук, в тази зала, и в цялата страна - никога, никога, никога няма да се предадем!", заяви Орбан.

По време на речта му част от присъстващите ръкопляскаха, но премиерът не излезе на подготвената отвън сцена пред симпатизантите, а говори вътре в сградата. В тълпата имаше и хора със сълзи в очите.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай