Успех за Уелс в евродебюта

Успех за Уелс в евродебюта | StandartNews.com

Уелс победи Словакия с 2:1 в двубоя на дебютантите на ст. "Матмут Атлантик" в Бордо.

Островитяните не можаха да използват титулярния си вратар Уейн Хенеси, който отпадна в последния момент и беше заменен от Дани Уорд от "Ливърпул".

Първият шанс бе за словаците, но ударът на Марек Хамшик беше спасен пред голлинията от Бен Дейвис.

Гарет Бейл откри с фирмен удар с левия крак от статично положение в 10-ата минута.

Звездата на "Реал" и на Уелс направи силен мач, като освен в нападение, вършеше и доста черна работа.

Бейл можеше и да удвои, но Матуш Козачик извади удара му край страничния стълб.

Двойна смяна в отбора на словаците доведе до изравняване смо след минута. Едва влезлият Онджей Дуда изравни след пас на Роберт Мак, който успя да пробяга половината терен.

В тези минути Словакия се активизира и изпусна победата.

Смяна реши и крайния резултат в 81-ата минута. Робсън-Кану, който смени Джонатан Уилямс, изведе отново Уелс напред след небрежен удар между краката на Ян Дюрица и подлъга вратаря.

Последният шанс за словаците беше ударът с глава на Адам Немец в страничния стълб.

Уелс спечели първите си 3 точки на европейски финали.

Статистика
УЕЛС: Уорд, Гънтър, Н. Тейлър, Дейвис, Честър, А. Уилямс, Алън, Рамзи (88 Ричардс), Бейл, Едуардс (69 Ледли), Дж. Уилямс (71 Робсън-Кану).
Селекционер Крис Колман
СЛОВАКИЯ: Козачик, Пекарик, Шкъртел, Дурица, Вайс (83 Щох), Хрошовски (60 Дуда), Хамшик, Швенто, Кучка, Мак, Джуриш (60 Немец).