Уругвай направи 2:2 с Япония на "Копа Америка"

Суарес бележи отново

Уругвай направи 2:2 с Япония на "Копа Америка" | StandartNews.com

Уругвай и Япония завърши наравно 2:2 в мач от група "С" на турнира Копа Америка. В Порто Алегре "самураите" на два пъти повеждаха благодарение на Коджи Мийоши, но първо Луис Суарес от дузпа, а след това и Хосе Хименес връщаха попаденията.

В 25-ата минута Мийоши се измъкна отдясно и с остър удар в близкия ъгъл не остави шансове на Фернандо Муслера.

Уругвай изравни след само 7 минути игра от изключително спорна дузпа, която бе отсъдена след справка с ВАР. Наомичи Уеда блокира Кавани, но съдията видя опасно влизане. Суарес с мощен удар се разписа за 58-и път с екипа на националния отбор.

Муслера направи елементарна грешка в 59-ата минута.Вратарят боксира лошо топката и тя попадна в Мийоши, който от непосредствена близост намери целта. Ситуацията от първата част се повтори, като този път седем минути по-късно Хосе Хименес засече центриране от корнер и с глава прати топката в далечния ъгъл за 2:2. В класирането Уругвай води с 4 т, пред Чили - 3, Япония - 1 и Еквадор - 0.