ПСЖ губи в мач с 5 червени картона

Шампионите паднаха в Париж от Олимпик с 0:1

ПСЖ губи в мач с 5 червени картона | StandartNews.com

Супер екшън беляза голямото дерби на френския футбол Пари Сен Жермен - Олимпик (Марсилия). Гостите от Марсилия спечелиха двубоя от втория кръг на първенството с 1:0, а съдията Жером Брисар вдигна 5 червени картона в добавеното време на двубоя след меле между играчи на двата отбора. Марсилия откри в 31-ата минута, в която Димитри Пайе центрира от пряк свободен удар, а Флориан Товен с чудесен изстрел в долния десен ъгъл реализира за 1:0. След почивката ПСЖ се втурна в атаки в опит да изравни. Анхел Ди Мария си мислеше, че е реализирал в 62-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Малко преди това пък Неймар бе отчаян от невероятно спасяване на Стив Манданда. До нов гол не се стигна, а само до драматичен завършек на мача. Лейвин Курзава започна хаоса с грубо нарушение, довело до директен червен картон. Двата отбора моментално заформиха меле, след което директно бе изгонен и Джордан Амави от Марсилия. Леандро Паредес и Дарио Бенедето пък получиха втори жълти картони и също напуснаха терена, за да се стигне до червен картон и за Неймар. Ситуацията при бразилеца бе гледана и с VAR като системата показа, че суперзвездата е ударил съперник с ръка зад главата. Самият Неймар бе бесен на отсъждането като твърдеше, че е бил обиждан на расова основа. Веднага след това съдията свири край на двубоя, с което узакони и втората загуба от два мача за ПСЖ. В същото време пък Марсилия е с пълен актив от 6 т.