НА ЖИВО: Уелс - Словакия

НА ЖИВО: Уелс - Словакия | StandartNews.com

На ст. "Матмут Атлантик" в Бордо се играе третият мач от Евро 2016 Уелс - Словакия.

На терена е и един от най-скъпите футболисти за всички времена - лидерът на уелсците Гарет Бейл.

Преди късния мач на Англия тази вечер Висшата лига е добре представена и на стадиона в Бордо с играчите на селекционера Крис Колман.

За двата отбора това е дебют на европейски финали.

Лоша новина за уелсците от последния час - вратарят Уейн Хенеси принудително беше заменен от резервата Дани Уорд от "Ливърпул".

В 10-ата минута Бейл изведе Уелс напред с мощен фирмен удар от статично положение, който хвана вратаря Матуш Козачик в крачка - 1:0.

Край на първото полувреме.

Започна второто полувреме.

Минута след като влезе в игра, Онджей Дуда изравни след пробив на Роберт Мак през половината терен - 1:1.

Десет минути преди края Уелс отново поведе. Колоритният на външен вид Джо Ледли проби, пусна на Аарън Рамзи, той продължи към Робсън-Кану, който леко прокара топката между краката на Дюрица и подлъга вратаря - 2:1.

Удар с глава на Адам Немец разтърси гредата, Уелс запади преднината си.

Стартови състави
УЕЛС: Уорд, Гънтър, Н. Тейлър, Дейвис, Честър, А. Уилямс, Алън, Рамзи (88 Ричардс), Бейл, Едуардс (69 Ледли), Дж. Уилямс (71 Робсън-Кану).
Селекционер Крис Колман
СЛОВАКИЯ: Козачик, Пекарик, Шкъртел, Дурица, Вайс (83 Щох), Хрошовски (60 Дуда), Хамшик, Швенто, Кучка, Мак, Джуриш (60 Немец).