Мирела Демирeва първа на скок височина и в Люцерн

Мирела Демирeва първа на скок височина и в Люцерн | StandartNews.com

Люцерн. Отличното представяне през сезона на талантливата българска атлетка Мирела Демирева продължи и в Люцерн (Швейц), където спечели първото място на турнира от сериите „Класик" на Европейската атлетика (ЕА). Състезателката на Лили Видева победи със 187 см.

Толкова има и втората Мари-Лорънс Юнглеиш (Гер). Трета със 184 см е Джовано Демо (Швейц).

За националната ни шампионка това е втора поредна победа и то в рамките на 6 дни. На 13-и тя спечели на турнир в Белгия със 189 см. Демирева има 194 см през сезона и е фаворитка за място в отбора на България за световното първенство в Москва (10-18 август), тъй като има по-добър резултат през лятото от другата ни атлетка с Б-норматив – Венелина Венева-Матеева.