Коста Рика отмъкна победата под носа на фаворита Уругвай

Коста Рика отмъкна победата под носа на фаворита Уругвай  | StandartNews.com

Коста Рика поднесе втората голяма изненада на Мондиал 2014, след вчерашния холандски шамар за световния шампион Испания с 5:1. Тимът на Коста Рика разказа играта на Уругвай с 3:1 на старта на борбата в силната група "D", след като си заслужи победата с впечатляваща игра, особено през втората част на мача, и тотално надмощие над полуфиналиста от предишното световно първенство.

"Урусите" откриха резултата с попадение на Единсон Кавани 24-ата минута от дузпа заради нарушение срещу Диего Лугано. От този момент нататък обаче Коста Рика не даде никакъв шанс на уругвайците . Джоел Кембъл ги върна в играта в 54-ата минута, а само 4 минути по-късно Оскар Дуарте удвои резултата за костариканци. В последните минути на редовното време резервата Маркос Урена просто довърши двукратните световни шампиони с трето попадение за Коста Рика, а в добавените минути Макси Перейра изрази безсилието на отбора си, като влезе много груо на съперник, и така се сдоби с първия червен картон на Мондиала.

Прочетете и за двубоите Англия - Италия и Кот д'Ивоар - Япония!