Умелите италианци надиграха Англия в сблъсък от "Групата на смъртта"

Умелите италианци надиграха Англия в сблъсък от "Групата на смъртта" | StandartNews.com

Стикованият отбор на Италия надигра Англия с 2:1 на стадион "Арена да Амазония" в епичен сблъсък от група "D" на Мондиал 2014. Двата тима демонстрираха скоростен футбол и много интересни ситуации, като гонеха победата до последните секунди на мача. С нея в крайна сметка се овенчаха "адзурите", чийто беше първият гол, дело на Клаудио Маркизио (35'), и въпреки че радостта им от попадението трая само 2 минути, след като допуснаха изравняване с гол на Даниел Стъридж (37'), грабнаха трите точки. Победата за италианския тим донесе Марио Балотели в 50-ата минута на двубоя.

Английският селекционер Рой Ходжсън бе избрал да стартира с доста офанзивна схема с която Даниел Стъридж за таран, а зад него действаха Рахим Стърлинг, Уейн Рууни и Даниел Уелбек.

По-рано през вчерашния ден стана ясно, че титулярният вратар на италианците Джанлуиджи Буфон ще пропусне двубоя, а вероятно и целия Мондиал 2014, заради контузен глезен. На вратата го замести резервният страж Салваторе Сиригу, който си заслужи любовта на феновете с прекрасното си представяне, а Марио Балотели традиционно водеше атаката и създаде множество опасни ситуации пред вратата на "Трите лъва".

Прочетете и за двубоите Уругвай - Коста Рика и Кот д'Ивоар - Япония!