Григор разтърси Маями! Набързо се разправи с германец

Следващият съперник на 11-ия поставен българин ще бъде осмият в схемата поляк Хуберт Хуркач

Григор разтърси Маями! Набързо се разправи с германец | StandartNews.com

Източник: tennismajors.com

Българският топ тенисист Григор Димитров се класира за четвъртия кръг (осминафинал) на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Маями (САЩ) с награден фонд от 8,9 милиона долара.

В двубой от третия кръг първата ракета на България постигна категорична победа над 56-ия в световната ранглиста Яник Ханфман (Германия) с 6:1, 6:0 само за 46 минути игра в един от най-добрите си мачове за сезона. Димитров достига до тази фаза на турнира в Маями за трети път в кариерата си след 2012-а и 2016 година.

Следващият съперник на 11-ия поставен българин ще бъде осмият в схемата поляк Хуберт Хуркач. Димитров има четири победи от четири мача срещу него.

Срещата бе първа между Григор Димитров и 32-годишния Яник Ханфман. Българският тенисист осъществи ранен пробив и поведе с 3:0. Германецът взе първия си и единствен гейм, за да намали изоставането си на 1:5, но Димитров затвори първия сет при първата си възможност за 6:1 само за 24 минути.

Още СПОРТНИ НОВИНИ четете тук:

Серията на Димитров от общо девет поредни гейма, след три от края на първата част, продължи с нови шест във втория сет и той стигна до успеха със зрелищното 6:0. Българинът загуби само 6 точки във втората част.

Димитров реализира повече печеливши удари (12-6), направи по-малко двойни грешки (1-3) и по-малко непредизвикани грешки (4-11). Освен това той спечели впечатляващите 91% от точките си на първи сервис (21/23) срещу 55% за Ханфман, който не стигна до нито една точка за пробив.

Противникът на Григор Димитров в спора за достигане до четвъртфиналите - Хуберт Хуркач малко по-рано елиминира американеца Себастиан Корда със 7:6(5), 6:7(5), 6:3 в мач, продължил два часа и 18 минути.