Дрогба събуди Кот д'Ивоар за победа над Япония

Дрогба събуди Кот д'Ивоар за победа над Япония | StandartNews.com

Кот д'Ивоар започна участието си на Мондиал 2014 с доста трудна победа. В двубой от група "С" те успяха да обърнат Япония с 2:1, а попаденията бяха заслуга на Вилфред Бони и Жервиньо и паднаха в рамките на две минути след полувремето. Промяната в предатавянето на "слоновете" беше вдъхновена от появата в игра на звездата на отбора Дидие Дрогба, който учудващо не стартира с основния състав на селекционера Сабри Ламуши. Безспорно обаче играч на мача стана десният защитник Серж Орие, чието дело бяха и асистенциите и за двете попадения.

Резултатът за Япония бе открит от Кейсуке Хонда още в 16-ата минута и този гол, трети за него на финали от Мондиал, който го прати на първото място във вечната ранглиста на страната си по този показател.

Селекционерът на "слоновете" разчиташе на Вилфред Бони, Жервиньо и Саломон Калу на предни позиции, а японците заложиха на двете си звезди в халфовата линия Кейсуке Хонда и Шинджи Кагава с Шинджи Оказаки на върха на атаката.

Прочетете за двубоите Уругвай - Коста Рика и Англия - Италия!