Дортмунд удари ПСЖ и се доближи до финала в ШЛ

След първия полуфинален мач между двата отбора

Дортмунд удари ПСЖ и се доближи до финала в ШЛ | StandartNews.com

Борусия Дортмунд взе крехък аванс срещу ПСЖ, побеждавайки с 1:0 в първия полуфинален мач между двата отбора в Шампионска лига. Двубоят на стадион „Сигнал Идуна Парк“ предложи куп емоции и множество положения, но в крайна сметка домакините стигнаха до успеха.

В герой за германците в тази среща се превърна Никлас Фюлкруг, който заби скъпоценното попадение в 36-ата минута. Домакините изпуснаха още куп изгодни положения, като в това отношение се отличи именно авторът на попадението.

Хората на Луис Енрике на свой ред могат да съжаляват, че не успяха да стигнат поне до равенството, пише gol.bg. Те също пропиляха няколко отлични възможности. На два пъти и гредата спаси домакините в рамките на около минута след почивката. Късметът обърна гръб последователно на Килиан Мбапе и Ашраф Хакими, след като те треснаха двата странични дирека.