"Байерн" обърна "Манчестър Сити", ЦСКА с обрат срещу "Виктория

"Байерн" обърна "Манчестър Сити", ЦСКА с обрат срещу "Виктория | StandartNews.com

Шампионът "Байерн" постигна класическа победа с 3:1 срещу "Манчестър сити" като гост. Баварците показаха впечатляващ футбол и играха на много високо ниво.

Отборът на Гуардиола държеше инициативата през целия двубой, като можеше да спечели и по-убедително. Головете за германския шампион вкараха Франк Рибери, Томас Мюлер и Ариен Робен. Почетното попадение за "гражданите" отбеляза резервата Алваро Негредо.

Българският национал Георги Миланов игра 17 минути при успеха на ЦСКА (Москва) с 3:2 срещу "Виктория" (Пилзин) в среща от Шампионската лига. Руснаците направиха обрат и постигнаха първата си победа в група D.

Чехите излязоха напред още в четвъртата минута с гола на Франтишек Райторал. Московчани заиграха по-добре и до края на полувремето направиха обрат. В 19-ата Зоран Тошич изравни, а десет минути след това Кейсуке Хонда с хубав удар преодоля Матуш Козачик. ЦСКА стигна до трети гол след грешка на съперника в 79-ата минута, а грешка на Акинфеев доведе до второто попадение за "Виктория".

"Реал" (Мадрид) спечели втори убедителен мач в групите на Шампионската лига, като белите постигнаха 4:0 срещу "Копенхаген".

Голмайсторът на отбора Кристиано Роналдо продължи да бележи, като отбеляза първите две попадения. Анхел ди Мария също се разписа два пъти срещу датчаните.

"Ювентус" беше на прага да вземе първата си победа за сезона в Шампионската лига след късен обрат срещу "Галатасарай". Турците обаче успяха да изравнят за 2:2 в 88-ата минута.

"Реал" е начело с шест точки, следван от "Ювентус" с две, а "Галатасарай" и "Копенхаген" имат по една.

"Шахтьор" стигна до 1:1 срещу "Манчестър юнайтед" у дома. Английският шампион поведе в 18-ата минута с гола на Дани Уелбек, който засече отблизо подаване отдясно. След това срещата не предложи много голови положения пред двамата вратари.

Тайсон донесе равенството за "Шахтьор" в 76-ата след мощен шут в наказателното поле.

"Байер" (Леверкузен) взе първите си точки след 2:1 срещу "Реал сосиедад". И трите гола бяха отбелязани след статични положения. В добавеното време на първата част след центриране от фаул играч на германците стреля, а вратарят Клаудио Браво спаси. Симон Ролфес стигна пръв до топката и вкара.

Карлос Вела пропусна дузпа в 52-ата минута, но при добавката изравни.

"Шахтьор" и "Манчестър юнайтед" са начело с по четири точки. "Байер" има три, а "Реал сосиедад" все още няма точки.

В група С ПСЖ и "Олимпиакос" постигнаха убедителни победи с по 3:0. Французите се наложиха срещу "Бенфика", като още в 30-ата минута след два гола на Златан Ибрахимович и един на Маркос Кореа Маркиньос си бяха осигурили стабилна преднина.

"Олимпиакос" победи със същия резултат "Андерлехт" в Белгия. И трите гола бяха дело на Константинос Митроглу.

ПСЖ е водач с шест точки, а "Олимпиакос" и "Бенфика" имат по три. "Андерлехт" засега няма спечелени точки.