"Локо" Сф удари "Литекс", запази шансовете оцеляване

"Локо" Сф удари "Литекс", запази шансовете оцеляване  | StandartNews.com

Ловеч. "Локомотив" София победи с 2:1 "Литекс" в Ловеч в мача от 29-ия кръг в А група. Така "железничарите" запазиха шансове за оставане в елита преди последните мачове за сезона в събота, когато селекцията на Емил Велев гостува на ЦСКА.

В същото време конкурентът на "Локо" Сф "Ботев" Враца победи Монтана с 3:1 и запази преднината си от две точки на 12-ото място. В последния кръг врачани гостуват на "Черно море".

В Ловеч Георги Миланов вкара от дузпа в 18-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Николай Николов срещу Ванжер да Силва. Даниел Пеев изравни за гостите в 32-ата минута след отлично изпълнение на пряк свободен удар, а Димитър Илиев отбеляза за пълния обрат в 88-ата минута. Домакините пък доиграха мача с човек по-малко, след като Недялков в 92-ата минута получи втори жълт картон.

Във временното класиране преди последния кръг, "Локо" Сф е на 13-а позиция с 28 точки. "Ботев" Вр е 12-и с 30 точки.