По време на първото издание на конференцията TravelX, която се провежда на 24 и 25 април в Бургас разговаряме с Преслав Бобев - управляващ партньор в IMG Connect и организатор на събитията в бизнес мрежата Digital4.
- Г-н Бобев, вие сте един от организаторите на конференцията TravelX, зад която стои дългогодишната експертиза на разпознаваемия бранд Digital4. Какво ново носи конференцията като формат и как тя се вписва в развитието на бранда Digital4?
- Конференциите Digital4 бяха създадени преди 10 години и продължават да се развиват успешно като събития, посветени на развитието и прилагането на дигиталните технологии във всички аспекти на бизнеса. След като успешно се наложиха в сферите на маркетинга, електронната търговия, продажбите и умните градове, сега е ред и на туризма да усети стойността, която събитията на Digital4 носят със себе си.
Форматът на конференцията е нов и за нас. Повече от 60 лектори се включват в двудневната програма, която се провежда паралелно в две зали. Събитието протича изцяло под формата на панелни дискусии, в които вземат участие експерти и представители от всички направления на туристическия сектор в България.
- Какво Ви вдъхнови да създадете тази конференция и защо избрахте именно Бургас за домакин на първото издание?
- Вдъхновението идва от всяко успешно изминало събитие на Digital4. Виждаме, че сме полезни с това, че обединяваме хората на бизнеса в една мрежа, в която те взаимодействат изключително добре. Ние създаваме предпоставки за хиляди бизнеси да се срещнат, да общуват и да работят един с друг.
В разговори с много наши партньори за нивото на дигитализация на бизнеса в различните сектори, туристическият бранш изпъкна като един от най-остро нуждаещите се от дигитална трансформация. Липсата на технологични решения в сектора поставя българския туризъм в риск да загуби пазарни позиции спрямо съседни конкурентни дестинации, които се адаптират по-бързо.
Избрахме Бургас, защото имаме чудесни взаимоотношения с екипа на Община Бургас и кмета г-н Николов, които през годините са подкрепяли и много други инициативи на Digital4. Освен това градът е лесно достъпен от София и планинските ни курорти, и предлага всички удобства за провеждането на подобно събитие.
- По време на TravelX се коментира нуждата от обща дигитална екосистема. Разкажете ни за решенията, които сте създали и как IMG Connect Card ще помогне за това?
- Digital4 е платформа, която свързва компании от цялата страна и от всички сфери на бизнеса по естествен и достъпен начин. TravelX не прави изключение от каузата на Digital4Network, затова събитието също е част от нашия най-нов продукт ConnectCARD - специална карта, предоставяща свободен достъп до програмата ни от над 40 конференции и събития всяка година. С ConnectCARD предлагаме на бизнеса в България не просто участие в голям брой събития, а стимул за по-активна ангажираност и изграждане на своя бизнес мрежа от дългосрочни партньорства.
ConnectCARD е най-общо казано една multy-event карта, която не само спестява хиляди в закупени билети, но и значително улеснява избора и регистрирането за участие. Също така притежателите й имат възможността да се възползват от различни привилегии под формата на отстъпки, препоръки и специални предложения за продукти и услуги от нашите партньори - хотели, коли под наем, заведения за хранене, такси услуги и още много.
- Част от форума бе посветена на културния туризъм и опазването на българското наследство. Смятате ли, че дигитализацията може да помогне не само за популяризация на страната ни, но и за съхранение на автентичната идентичност на дестинациите?
- Убеден съм, че не само може, но и като български гражданин смятам, че трябва всички ние да положим много повече усилия, за да съхраним и покажем на света повече от културата, историята и природата ни. Дигитализацията е лесен и достъпен начин за всеки от нас да участва в тази мисия.
За бизнеса тя дори вече не е въпрос на избор. Близостта на всеки частен туристически обект до историческа или културна забележителност е невероятно предимство, което може да бъде превърнато в конкурентно бизнес преимущество само с един клик.
За да бъдем част от бързо развиващия се свят, сме длъжни да се възползваме от предимствата на модерните технологични решения. А туристическият сектор трябва да е нашата национална дигитална визитка.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com