Образование

Матурите по желание ще бъдат от 26 до 31 май

Учениците в 12. клас имат и два задължителни държавни зрелостни изпита

Матурите по желание ще бъдат от 26 до 31 май

Предвижда се от 26 май до 31 май да се състоят държавните зрелостни изпити по желание в 12. клас, предаде bTV.

Учениците в 12. клас имат два задължителни държавни зрелостни изпита. На 19 май ще се състои първият от тях и това е държавният зрелостен изпит по български език и литература. На 21 май е вторият държавен зрелостен изпит в 12-и клас, който е по предмет по избор на зрелостниците.

Предвижда се на 26 май от 8.00 часа да се състои държавният зрелостен изпит по желание - по английски език и по руски език. От 14.00 часа същия ден ще е матурата по желание - по физика и астрономия.

На 27 май от 8.00 часа са предвидени държавните зрелостни изпити по желание - по география и икономика, и по цикъла "Философия". За 14.00 часа на 27 май е насрочена матурата по желание - по биология и здравно образование.

На 28 май от 8.00 часа е предвидена матурата по желание - по математика, а от 14.00 часа същия ден ще са матурите по немски език, по испански език, по италиански език и по френски език. Те отново са по желание на зрелостниците.

За 31 май от 8.00 часа е насрочен държавният зрелостен изпит по желание - по история и цивилизация, а от 14.00 часа - по химия и опазване на околната среда.

Проектът на заповед на министъра на образованието и науката Красимир Вълчев за определянето на датите е публикуван в сайта на МОН. В проекта на заповедта могат да се правят предложения до 5 май.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай