Здраве

Отделение по инфекциозни болести официално отвори врати в УМБАЛ „Пълмед“

Отделение по инфекциозни болести официално отвори врати в УМБАЛ „Пълмед“

На 20 февруари в УМБАЛ „Пълмед“ официално бе открито Отделение по инфекциозни болести. Структурата е с най-високото трето ниво на компетентност, отговаряща на съвременните изисквания за диагностика, лечение и контрол на инфекциозни заболявания.

Отделението се намира в самостоятелна сграда - Блок С на университетския медицински комплекс, което осигурява оптимална организация на потока от пациенти и високо ниво на безопасност.

Екипът на новата структура, съставен от специалисти с отлична квалификация, лекува възрастни и деца с широк спектър остри инфекциозни заболявания — вирусни и бактериални инфекции, фебрилни състояния с неизяснен произход, усложнения след инфекции и случаи, изискващи специализирано наблюдение. Отделението е подготвено да реагира както при рутинни клинични случаи, така и при ситуации с повишен епидемиологичен риск.

Ръководител на екипа е доц. Андрей Петров, утвърден специалист с дългогодишен клиничен и преподавателски опит.

Инфекциозните заболявания изискват бърза диагностика, добра организация и сигурна среда, подчерта по време на откриването доц. Петров, като допълни, че в отделението са създадени най-добрите условия пациентите да получат навременна и професионална медицинска помощ.

Базата разполага с 20 болнични легла, като съществен елемент са четирите обособени помещения – изолатори, където ще бъдат лекувани пациенти със заболявания с висок контагиозен риск или особено опасни инфекции. Това позволява ефективно предотвратяване на разпространението на зарази, като гарантира безопасност и за пациентите, и за медицинския персонал.

Откриването на Отделението по инфекциозни болести е важна стъпка в развитието на лечебното заведение и допринася за по-добрата готовност на регионалната здравна система да посреща съвременните предизвикателства при лечението на инфекциозните болести.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Лекари от УМБАЛ „Пълмед“ отстраниха 13-килограмов тумор на яйчника на 18-годишно момиче

Лекари от УМБАЛ „Пълмед“ отстраниха 13-килограмов тумор на яйчника на 18-годишно момиче

Екип от акушер-гинеколози, анестезиолози и операционни специалисти в УМБАЛ „Пълмед“ – Пловдив извърши успешна високоспециализирана операция за отстран...

Неврохирурзите от „Софиямед“ извършиха щадяща ендоскопска операция на тумор на хипофизата през носа

Неврохирурзите от „Софиямед“ извършиха щадяща ендоскопска операция на тумор на хипофизата през носа

Немският неврохирург проф. д-р Йорн-Андре Хорачек оглави екипа осъществил съвременната интервенция Ендоскопска миниинвазивна операция на хипофизата чр...

14 години медицински комплекс „Софиямед“ - грижа, иновации и технологии  в услуга на здравето

14 години медицински комплекс „Софиямед“ - грижа, иновации и технологии в услуга на здравето

Днес „Софиямед” отбелязва 14 години от своето създаване. Мотото под което лечебното заведение отбелязва празника си тази година е „14 години грижа, ин...

Коментирай