Най-богатият човек на планетата Илон Мъск каза едно изречение и разтърси Европа. Той призова Ирландия и другите страни от ЕС да напуснат блока. "Ирландия трябва да напусне Европейския съюз", написа Мъск в X.
"Както всички страни, според мен. ЕС унищожава демокрацията в Европа", обяви милиардерът, който доскоро бе дясна ръка в политиката на президента на САЩ Доналд Тръмп.
Между двамата обаче се появиха различния свързани със закони за данъчно облагане и субсидии.
Мъск направи това изявление в отговор на информация за задължението на Ирландия да приема бежанци, търсещи убежище в ЕС, въпреки обжалването на това от Дъблин.
Собственикът на X, Tesla и SpaceX често е предупреждавал за опасностите от масова миграция, която по негови думи може да унищожи всяка страна. Той също така нарече тези, които се опитват да ограничат свободата на словото истински фашисти.



















