Волейболистите с победа в Скопие

Тимът на Силвано Пранди надви Северна Македония с 3:2

Волейболистите с победа в Скопие | StandartNews.com

Мъжкият национален отбор на България по волейбол победи Северна Македония в първата контролна среща между двата тима. Проверката е част от подготовката за европейската квалификация в Израел (12-17 януари). Националите ни, водени от Силвано Пранди и Николай Желязков, се наложиха като гости след пълен обрат с 3:2 (20:25, 22:25, 25:20, 25:14, 19:17) след 155 минути игра в зала "Борис Трайковски" в Скопие.
Тимът на България, който е без редица основни състезатели, включително и Цветан Соколов, показа мотивация и воля за победата, като отбеляза възходяща градация в срещата. Националите ни изоставаха с 0:2 гейма, но успяха да намерят верния път за противодействие и напълно да повали съперника си в следващите три части, за да се поздравят с крайния успех.