Барселона. Барселона победи с 1:0 Атлетико Мадрид пред 62 хиляди зрители на "Камп Ноу" в първи четвъртфинален мач от турнира за Купата на Краля. Единственото попадение реализира от Лионел Меси с добавка след изпусната дузпа.

Селекцията на Луис Енрике доминираше в двубоя и имаше своите шансове да стигне до по-убедителен успех, но голът падна едва в 85-ата минута. Малко преди това при разбъркване в наказателното поне на гостите след единоборство с Хуанфранд Серхио Бускетс падна, а каталунците получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Меси, първоначално ударът му бе спасен от Ян Облак, но при добавката аржентинецът не сбърка за 1:0 в полза на Барса.

Реваншът между двата тима е след седмица на "Калдерон".

Малага и Атлетик Билбао завършиха 0:0 в друг четвъртфинал и така оставиха всичко за ревнша другата седмица.