Триумф! Нов медал за България

На финал на прескок на световната купа по спортна гимнастика в Котбус

Триумф!  Нов медал за България | StandartNews.com

Най-добрата българска състезателка Валентина Георгиева спечели сребърен медал на финал на прескок на световната купа по спортна гимнастика в Котбус (Германия), която е олимпийска квалификация за игрите в Париж 2024.

За възпитаничката на Филип Янев това е второ състезание след завръщането от контузия. Тя получи травма на коляното на 14 август 2022 година по време на финала на прескок на Европейското първенство в Мюнхен. На 9 септември Георгиева претърпя операция заради увреждане на кръстни връзки и менискус.

Тя получи средна оценка от 13.916 точки, след като получи 13.433 за първия прескок (трудност 4.6, изпълнение 8.933 и 0.1 наказание) и 14.400 за втория (трудност 4.4, изпълнение 10).

Победителка стана Чан Ок Ан (КНДР) с 13.999 точки, а трета се нареди Карла Навас (Панама) с 13.383 точки.

В първото си състезание миналата седмица на световната купа в Кайро (Египет) българката отново спечели сребърно отличие.