Стана ясен още един 1/8-финалист в ШЛ

ПСВ Айндховен и Арсенал завършиха 1:1

Стана ясен още един 1/8-финалист в ШЛ | StandartNews.com

ПСВ Айндховен и Арсенал завършиха 1:1 в последен двубой от група В на Шампионската лига.

Еди Нкетия изведе Арсенал три минути края на първата част (0:1), възползвайки се от пас на Рийс Нелсън. Йорбе Вертесен изравни (1:1) минути след почивката след асистенция на Рикардо Пепи.

Гредата спаси Арсенал в 66-ата минута след удар на Исмаел Сайбари, а гол на лондончани бе отменен заради засада в 82-ата минута, предаде "Блиц".

В другата среща от групата Ланс победи Севиля с 2:1 у дома. Пшемислав Франковски изведе французите напред в 63-ата минута от дузпа, а Серхио Рамос изравни в 79-ата също от 11-метров наказателен удар. Победата на Ланс донесе Анжело Фюлжини в продължението на срещата.

Арсенал печели групата с 13 точки, следва ПСВ Айндховен с 9, Ланс е с 8 и продължава в Лига Европа, а Севиля с 2 точки отпада от евротурнирите.