Равни резултати за Бразилия-Мексико и Русия-Ю. Корея

Равни резултати за Бразилия-Мексико и Русия-Ю. Корея  | StandartNews.com

Форталеза/Куяба. С равни резултати завършиха двата късни мача от Световното първенство в Бразилия в нощта срещу сряда. Бразилия и Мексико не успяха да си отбележат гол в първия мач от втория кръг на груповата фаза. Заслугата за равния резултат е на мексиканския вратар Гийермо Очоа, който на четири пъти спаси сигурни бразилски положения на Паулиньо, Неймар и Тиаго Силва. Няколко възможности имаха и "ацтеките" в лицето на Гуардадо, Васкес и Ерера, но Жулио Сезар не им позволи да открият срещу Бразилия.

1:1 завършиха отборите на Русия и Южна Корея, затваряйки първия кръг в група F. Резултатът бе открит през второто полувреме с нелеп автогол на руския вратар Игор Акинфеев, който изпусна топката зад голлинията след спасения удар на Ли Кунхо в 68-ата минута. Александър Кержаков изравни след поредица рикошети от удара на Алан Дзагоев. Въпреки усилията си до края на срещата, възпитаниците на Фабио Капело не успяха да поведат и мачът завърши с равен резултат.

___

Бразилия - Мексико 0:0
Форталеза, ст. "Кастелао" - 60 342 зрители

Бразилия: 12. Сезар, 2. Алвеш, 3. Силва-к, 4. Луис, 6. Марсело, 8. Паулиньо, 17. Густаво, 16. Рамирес (46 - 20. Бернард), 11. Оскар (84 - 19. Вилиан), 10. Неймар, 9. Фред (68 - 21. Жо)
Селекционер: Луиш Фелипе Сколари

Мексико: 13. Очоа, 22. Агилар, 2. Родригес, 4. Маркес-к, 15. Морено, 7. Лаюн, 6. Ерера (76 - 8. Фабиан), 23. Васкес, 18. Гуардадо, 10. Дос Сантос (84 - 9. Хименес), 19. Пералта (74 - 14. Ернандес)

4. Хърватия 1 0 0 1 1:3 0

Следващи мачове: Мексико - Камерун (снощи), Камерун - Бразилия и Хърватия - Мексико (23 юни)

____

Русия - Южна Корея 1:1
Куяба, ст. "Арена Пантанал" - 37 603 зрители

Русия: 1. Акинфеев, 22. Йешченко, 4. Игнашевич, 14. Березуцкий-к, 23. Комбаров, 20. Файзулин, 8. Глушаков (72 - 7. Денисов), 18. Жирков (71 - 11. Кержаков), 19. Самедов, 17. Шатов (59 - 10. Дзагоев), 9. Кокорин
Селекционер: Фабио Капело

Южна Корея: 1. Джун, 3. Йон, 20. Хон (73 - 6. Хуан), Йун-Уон Ким, 12. Юн Ли, 13. Ко, 17. Чун-Йон Ли, 14. Хан, 16. Ки, 9. Сон (84 - 7. Бо-Кун Ким), 10. Чу-Йон Парк (56 - 11. Кеун-Хо Ли)
Селекционер: Джа-Чел Ко

Голмайстори: Кержаков 74; Кеун-Хо Ли 68
Жълти картони: Шатов; Сон, Ко, Ки
Съдия: Нестор Питана (Аржентина)