Попето тръгна със загуба, Соунси смаза Валенсия

Попето тръгна със загуба, Соунси смаза Валенсия | StandartNews.com

Санкт Гален. Кубан Краснодар с Ивелин Попов започна със загуба участието си в груповата фаза на Лига Европа. Попето изигра 63-и минути при поражението с 0:2 от Санкт Гален в Швейцария в първи двубой от Група А.

Резултатът бе открит в 56-ата минута, когато Горан Каранович се възползва от грешка на руския вратар и изведе своя тим напред в резултата. Само няколко минути по-късно, в 61-ата Попов излезе на стрелкова позиция, но не успя да преодолее стража на домакините. Малко след това, капитанът на българския национален отбор бе заменен. Вторият гол за домакините падна в 75-ата минута и бе дело на Марко Матис.

В другия мач от потока, уелсците от Суонси, които играят в турнира под английски флаг разбира Валенсия насред Местая. Задачата на гостите бе улеснена от червения картон, който получиха домакините още в 10-ата минута. Головете за Суонси вкараха Вилфред Бони, Мичу и Джонатан Де Гузман.