Нови рекорди в детския Мастърс на СК ДЕМА и "Стандарт"

Нови рекорди в детския Мастърс на СК ДЕМА и "Стандарт" | StandartNews.com

София. На кортовете на водещия СК"ДЕМА" в столичния квартал "Младост 1А" се проведе за поредна година турнирът „Мастърс" до 10 г. Той стана възможен благодарение на дарителската кампания по време на турнира „Лидерите" на "Стандарт" през пролетта и спонсорската подкрепа на ОББ.

Идеята на „Мастърс" е да поощри най-добрите млади тенисисти в страната. В него получиха право да участват шампионите от 6-те регионални първенства. Това бяха 16 момчета и 16 момичета от общо 20 клуба., което показа, че територията на състезателния тениса се е разширила. На публиката от треньори и родители направи впечатление зрялата игра на децата. В сравнение с участниците в този турнири през минали години, те показаха много високо майсторство и вледеене на топката при различните удари и положения на корта Всички малки тенисисти бяха наградени с грамоти лично от г-жа Анка Костова, мениджър „Връзки с общественостт" на ОББ.

Турнирът се проведе в две фази. През първия ден състезателите се срещнаха всеки срещу всеки в 4 групи, а надпреварата бе във формат 1 сет до 6 гейма. Победителите от групите чрез жребий участваха в полуфинали и финал. Тук форматът бе два от три сета до 4 гейма. Независимо от на пръв поглед късите сетове мачовете се оказаха много оспорвани. Денислава Глушкова ("Дема") победи Стела Пеева ("Галакси" Бс) с резултат 4:1 2:4 5:3 след 3 часа игра, в която и двете момичета показафха изключителен характер.

На финала Глушкова след още един три часов мач надигра Катерина Димитрова ("Локо"98) с 5:3 2:4 4:1. Третото място спечели спечели Стела Пеева ("Галакси"Бс), която победи другата полуфиналистка Ира Тодориева (Пз) в един сет 6:3. При момчетата шампион на „Мастърса" стана Динко Динев ("Черноморез"Бс), който надигра Светлин Керемедчиев (Сппал) с резултат 5:3 0:4 4:1. Трети е Михаил Иванов (15:40), който победи Димитър Борисов (РДКЗ).