НА ЖИВО: Франция - Исландия

НА ЖИВО: Франция - Исландия | StandartNews.com

Гледай ТУК

Завърши последният четвъртфинал от Евро 2016. В него един срещу друг се изправиха домакинът Франция и Исландия. Двубоят се провежда на "Стад дьо Франс" в Сен Дени.

Край на мача! Франция спечели с 5:2!

На терена влезе и ветеранът Ейдур Гудионсен. Чисто от уважение към бившият играч на "Челси".

Бярнасон вкара втори гол за исландците - 2:5.

Остават 15 минути до края. Мачът започна да се доиграва. Селекционерът Дидие Дешан пък извади централния си защитник Косчелни, тъй като той виси с картони и можеше да пропусне полуфинала срещу Германия.

Евра игра с ръка в наказателното поле на Франция. Реферът Бьорн Куиперс обаче не отсъди дузпи, въпреки положението бе доста спорно.

Лорис спаси Франция от това да допусне втори гол. Другата резерва Игасон стреля, но вратарят изби.

Исландия не се предава. Резервата Финбогасон стреля, но в аут.

Франция обаче бързо вкара за 5:1. Пайе центрира и Жиру вкара с глава в 59 минута. Само 3 след гола на исландците.

Гол за Исландия! Сигторсон засече центриране от дясно. Франция все пак води с 4:1.

Шанс за пети гол в сметката на Франзия. Пайе обаче стреля неточно.

Въпреки ужасяващия резултат исландските фенове не са се отчаяли. Привържениците се чуха с бойния викингски вик.

Начало на второто полувреме!

Край на полувремето!

Мачът свърши още преди почивката! Франция вкара и четвърти гол. Гризман се откъсна сам срещу вратаря Халдорсон и го прехвърли за 4:0.

И "петлите" успяват. Димитрий Пайе вкара за 3:0 в 43 минута. Той получи пас от Гризман и търкулна топката в исландската врата.

Франция се опитва съвсем да реши нещата още преди почивката. Погба и останалите играчи на "петлите" доста се активизираха в последните минути.

Темпото малко спадна. Исландия се опитва да отговори, но за момента неуспешно.

Бьодварсон пропусна да намали резултата. Той стреля след дълго изпълнение на тъч от Исландия, тяхна запазена марка на Евро 2016. Ударът му обаче мина над вратата.

Пол Погба прави 2:0 за Франция в 20 минута. Халфът вкара с глава след като Гризман центрира от корнер.

Франция нанася първия удар в мача! 1:0 - Оливие Жиру бележи след хубаво подаване от ляво. Минутата е 12-а. Това е вторият му гол на Евро 2016.

След активните 5 минути за Исландия, Франция постепенно взима контрола на мача. Хубава двойна комбинация завърши с удар на Пайе, но Халдорсон лови.

Исландия започна по-активно. Дори Гилфи Сигурдсон имаше добър шанс да вкара, но ударът му бе спасен от Лорис.

За Франция в този мач участие няма да вземат Адир Рами и Нголо Канте, които са наказани. На техните места влизат Муса Сисоко и Самуел Ютити. В състава на Исландия няма наказани играчи.

Целият политически елит на двете страни е на трибуните на "Стад дьо Франс". Президентът на Франция Франсоа Оланд, премиерът Манюел Валс, кметицата на Париж Ан Идалго и спортният министър Патрик Канер ще стискат палци за хората на Дидие Дешан.

Във ВИП ложата на стадиона е и президентът на Исландия Олафур Рагнар Гримсон, както и Гудни Йоханесон, който ще го наследи на поста на 1 август. Премиерът на островната държава Сигурдур Инги Йохансон също присъства.

Победителят от този мач ще играе срещу Германия на полуфиналите.

Съставите

Франция: 1. Лорис-К, 3. Евра, 7. Гризман, 8. Пайе, 9. Жиру, 14. Матюиди, 15. Погба, 18. Сисоко, 19. Саня, 21. Косчиелни, 22. Юмтити
Селекционер: Дидие Дешан

Исландия: 1. Халдорсон, 2. Сьевасон, 6. Р. Сигурдсон, 8. Бярнасон, 9. Сигторсон, 10. Г. Сигурдсон, 14. Арнасон, 15. Бодварсон, 17. Гунарсон-К, 23. Скуласон
Селекционери: Ларс Лагербак/Хеймир Халгримсон

Съдия: Бьорн Куиперс (Холандия)