Мексико надви Камерун в мач с 3 отменени гола

Мексико надви Камерун в мач с 3 отменени гола | StandartNews.com

Натал. Мексико надви Камерун с минималното 1:0 във втория мач от група А на Мондиал 2014 в Бразилия. Проливен дъжд съпътстваше двубоя на стадион "Даш Дунаш" в Натал.

Отборът на Мексико започна силно и с надмощие първата част. Първият изстрел към една от двете врати направи Мигел Лаюн, а само 10 минути след началото падна и първият гол в мрежата на Шарл Итанж. То обаче бе отменено заради спорна засада на последния докоснал топката Джовани дос Сантос.

Втори отменен гол падна малко по-късно и в другата врата - засада бе отново причината за незачитането му, а това даде малко стимул на момчетата от Камерун, които на няколко пъти сериозно притесниха мексиканския вратар.

Интересна атака завърши с изстрел на Самуел Ето'о, който от десетина метра нацели дясната града зад Очоа. Малко по-късно падна и 3-тият гол в мача, отменен заради спорно съдийско решение за засада. Попадението беше на Мексико в 29-ата минута, когато след центриране от корнер камерунски играч отклони топката, а Джовани дос Сантос от близко разстояние вкара в мрежата на Итанж.

Последва активна игра и за двата отбора, като лек превес във владеенето на топката имаха мексиканците, но до почивката нямаше ново попадение.

Втората част започна с добро положение за камерунците -в 58-ата минута, след като Асу-Екото изпълни пряк свободен удар, последва рикошет в стената и в крайна сметка излезе в корнер.

Първият зачетен гол в мача дойде след час игра и Мексико поведе. Първо стреля Джовани дос Сантос сам срещу вратаря, който успя да избие, но Орибе Перлата довкара топката за крайното 1:0.

Отборът на Камерун опита да навакса в резултата и даде всичко от себе си, уви безрезултатно. Мексиканците разчитаха на контраатаки и дори имаха положение, при което бяха на косъм да удвоят резултата, а подобна ситуация последва и пред вратата на Мексико, когато Маркес изпревари Ето'о.

Критична ситуация беляза първата минута от добавеното време, когато Муканджо с глава насочи топката към горния десен ъгъл, но Очоа спаси. В последните секунди изпусна невероятна възможност, като стреляйки от воле, прати топката над горната греда.