Ман Сити размаза Шалке (ВИДЕО)

Гуардиола и компания отнесоха немците със 7:0

Ман Сити размаза Шалке (ВИДЕО) | StandartNews.com

Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига със стил. „Гражданите“ на Хосеп Гуардиола размазаха на пух и прах Шалке със 7:0 на „Етихад“. В първата среща Сити бе спечелил с 3:2 и реваншът така или иначе бе протоколен, но малцина са очаквали такъв разгром.

В 35-ата минута Серхио Агуеро откри резултата от дузпа. Само три по-късно Агуеро отново отбеляза. Точно както в първия мач, Лерой Сане пак се разписа срещу бившия си тим, като оформи класически резултат в 43-ата минута. В 56-ата минута Сане асистира на Рахийм Стърлинг за четвъртото попадение. В 71-ата минута Сане записа още една асситенция, този път за попадение на Бернардо Силва. Големият талант на Сити Фил Фодън вкара 6-ия гол 12 минути преди края на редовното време, а Сане записа 3-а асистенция. В 84-ата минута и друга резерва в лицето на Габриел Жезус прибави името си към безкрания списък на голмайсторите в срещата.