Мъри Стоилов го препоръчал на Колев и Дерменджиев

Левски взе национал на Казахстан | StandartNews.com

Левски осъществи още един трансфер през зимната пауза. "Сините" привлякоха 19-годишния Еркебулан Сейдахмет, по-известен като "Казахстанския Меси". Младокът идва под наем на стадион "Георги Аспарухов" от руския УФА. Контрактът на талантливия футболист е до 31 декември 2019 година. Двата клуба са се разбрали за опция, в която Левски може да откупи най-големия талант на Казахстан. Предимствата на Сейдахмет са неговата бързина и техника.

Младокът вече е в България и мина успешно медицинските тестове. Той беше посрещнат от своя бивш треньор Станимир Стоилов. Именно специалистът е препоръчал на Павел Колев и Георги Дерменджиев . Още утре той ще направи първа тренировка с екипа на Левски.

Роденият на 4 февруари 2000 година нападател дебютира в националния отбор на своята родина именно срещу България през март месец миналата година. Тогава Мъри го пуска титуляр в контролата на "лъвовете" срещу Казахстан в Унгария. Той играе 78-минути, българите спечелиха с гол на Николай Бодуров в продължението на срещата.

Кариерата на Сейдахмет започва в казахстанския Тараз през април 2017 година, когато дебютира в елита на своята родина. Той има общо 16 мача и един гола за клуба, след което преминава в руския УФА. Там записва едва три срещи, като през тази кампания има едва 22 минути в мача с ЦСКА (Москва). Под ръководството на Мъри Стоилов нападателят има шест мача и един гол за представителния отбор на Казахстан през последните 11 месеца. Той бележи първото си попадение за страната при победата над Андора с 4:0.

През тази зима Левски игра два мача с руския УФА по време на подготовката в Агия Напа, като първата среща завърши 1:1, а втората 0:0. Младокът обаче не взе участие в мачовете срещу столичния гранд.