Грандиозен финал на Левски. Сълзи за капитана

Домакините показаха ретро екип, с който ще играе през следващия сезон

Грандиозен финал на Левски. Сълзи за капитана | StandartNews.com

Левски победи Лудогорец с 1:0 в среща от последния 35-и кръг на efbet Лига - последна за треньора Николай Костов, капитана на "сините" Николай Михайлов и защитника Хосе Кордоба.

Столичани прекъснаха серия от 24 мача без успех над разградчани.

Домакините показаха ретро екип, с който ще играе през следващия сезон. Именно играчите на Левски първи бяха близо до гол в 12-ата минута, но Марин Петков и Фабио Лима не се възползваха.

Лудогорец показа зъби в 18-ата минута, в която Клод Гонсалвеш отправи опасен удар към вратата на "сините".

След половин час игра Марин Петков пропусна чудесна възможност с удар по диагонал, но не намери вратата на Лудогорец.

Спас Делев отправи първия точен удар за разградчани" в мача, затрудни Андреев, но недостатъчно, за да отбележи.

Минути след почивката Фабио Лима беше изведен срещу Дамян Христов и го преодоля за 1:0. Лудогорец можеше да изравни малко след това, но защитник и вратарят Пламен Андреев се справиха с атаката на разградчани и удара на Спас Делев.

Четвърт час преди края вратарят на Лудогорец показа колебание при удара на Марин Петков, но въпреки това се справи.

Гредата помогна на Лудогорец в 83-ата минута след техничен удар на Асен Чандъров, който бе изгонен малко след това за удар по съперник.

Лудогорец завършва сезона на първо място в класирането с 82 точки, докато Левски е четвърти с 64.

Изпълнителният директор Даниел Боримиров даде плакет на капитана на сините след последния му мач. Лудогорец също направи жест, като даде плакети и на Боримиров за 110 години "Левски" , и на капитана Николай Михайлов.