Франция размаза Исландия в голово шоу

Франция размаза Исландия в голово шоу | StandartNews.com

Франция размаза на пух и прах Исландия в последния четвъртфинал от Евро 2016. "Петлите" разнищиха с 5:2 сензацията на първенството в страхотно голово шоу на "Стад дьо Франс" в Сен Дени.

Два гола вкара Оливие Жиру, а по един път се разписаха Пол Погба, Димитри Пайе и Антоан Гризман. За исландците точни бяха Сигторсон и Бярнасон.

Мачът започна много силно за Франция. "Петлите" още до почивката си решиха нещата. Първо Оливие Жиру реализира след хубаво подаване отляво в 12 минута.

Осем минути по-късно Пол Погба направи 2:0. Той прониза мрежата на Исландия с глава след пас на Антоан Гризман.

Нападателят на "Атлетико" подаде и за третото попадение. То бе дело на Димитри Пайе 43 минута.

Само 1 по-късно самият Гризман вкара за 4:0 останал сам срещу исландския вратар.

През второто полувреме головото шоу не спря. В 56 минута Сигторсон намали резултата след центриране по земя отдясно.

Само три минута след това обаче Жиру вкара втория си гол в мача.

До края исландците, които спечелиха симпатии с представянето си по цял свят, не се предадоха. И Бярнасон вкара втори гол за тях.

Така на полуфиналите на Евро 2016 се оформи страхотен мач. Домакинът Франция ще играе срещу Германия. Този двубой ще се играе на 7 юли на "Стад Велодром" в Марсилия. Ден по-рано е първият полуфинал. В него Португалия и Уелс ще мерят сили в Лион.

Статистика

Франция: 1. Лорис-К, 3. Евра, 7. Гризман, 8. Пайе (80 - 20. Коман), 9. Жиру (60 - 10. Жиняк), 14. Матюиди, 15. Погба, 18. Сисоко, 19. Саня, 21. Косчиелни (72 - 13. Мангала), 22. Юмтити
Селекционер: Дидие Дешан

Исландия: 1. Халдорсон, 2. Сьевасон, 6. Р. Сигурдсон, 8. Бярнасон, 9. Сигторсон (83 - 22. Гудионсен), 10. Г. Сигурдсон, 14. Арнасон (46 - 5. Ингасон), 15. Бодварсон (46 - 11. Финбогасон), 17. Гунарсон-К, 23. Скуласон
Селекционери: Ларс Лагербак/Хеймир Халгримсон

Голмайстори: Жиру 13, 59, Погба 20, Пайе 43, Гризман 44; Сигтопсон 56, Бярнасон 84
Жълти картони: Юмтити; Бярнасон
Съдия: Бьорн Куиперс (Холандия)