Чили извоюва трудна победа срещу Австралия

Чили извоюва трудна победа срещу Австралия | StandartNews.com

Куяба. Чилийците победиха националния отбор на Австралия с 3:1 в мач от група Б на Световното първенство в Бразилия. Мачът беше от 1.00 ч. през нощта българско време.

Първите два гола за латиноамериканците паднаха още в началните 15 минути с автори Алексис Санчес (12 мин.) и Хорхе Валдивия (14 мин.). След това "кенгурата" засилиха играта си и държаха нащрек момчетата на Хорхе Сампаоли до самия край.

Към края на първата част - в 35-ата минута, Тим Кейхил с глава намали разликата след пас на Иван Франич. Вторият му гол в началото на второто полувреме не беше признат, защото бе вкаран от засада.

Жан Босежур оформи крайното 3:1 за Чили във втората минута от добавеното време, в самия край на срещата.

3 точки в групата освен Чили има и Холандия, която изненада милионите зрители и стотиците анализатори, като разгроми с 5:1 Испания, измъкнала на "лалетата" световната купа на финала в Южна Африка през 2010 г.