Челси пребори Суонси

Челси пребори Суонси  | StandartNews.com

Лондон. Челси победи Суонси с 1:0. Срещата бе от 18-ия кръг на Висшата лига. С този успех футболистите са само на две точки разлика от лидера Арсенал, който по същото време победи Уест Хем с 3:1. Победният гол за „сините" бе дело на Еден Азар в 29-ата минута.

Домакините едвам дочакаха последния съдийски сигнал. От своя страна гостите от Суонзи не отправиха нито един точен удар в очертанията на вратата.

„Три точки и чиста мрежа, доволен съм. Контролирахме мача отлично в може би 75-80 минути срещу един добър отбор". Това заяви наставникът на Челси Жозе Моуриньо след края на двубоя.

„Имахме толкова много шансове за гол, че трябваше да вкараме най-малко още един и да се чувстваме по-комфортно. С лекота можехме да бием с 2:0 или 3:0", каза португалецът по повод пропуските на Ето'о.

По-рано Арсенал постигна ценен обрат при гостуването си на Уест Хям. Отборите завършиха при резултат 3:1 и Арсенал отново е на върха на Висшата лига.